Przedszkole Publiczne nr 10 w Głogowie

Nabór

Nasze przedszkole dysponuje 125 miejscami dla dzieci. W roku szkolnym 2018/2019 będziemy mogli utworzyć 5 oddziałów przedszkolnych pracujących powyżej 5-ciu godzin. OFERUJEMY:

  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, 
  • urozmaicone i atrakcyjne formy zabaw i zajęć dostosowane do zainteresowań i możliwości dzieci,
  • sale zabaw wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki,
  • zielony ogród przedszkolny z bogatym drzewostanem, ławkami i ze sprzętem zabawowym (koniki, piaskownice, zestawy do wspinania)
  • zajęcia adaptacyjne dla dzieci 3 - letnich zapisanych do przedszkola (odbywają się w sierpniu),
  • zajęcia wzbogacające ofertę przedszkola- zajęcia logopedyczne, religię, j. angielski
  • spotkania ze sztuką - teatrzyki, koncerty muzyczne, wystawy, konkursy, warsztaty,
  • kontakty ze środowiskiem lokalnym - sąsiednie przedszkola, szkoły, biblioteka, muzeum, miejsca użyteczności społecznej itp.
  • wsparcie i pomoc w działaniach wychowawczych w miarę potrzeb dziecka i rodziców
  • uczestnictwo w bliższych i dalszych wycieczkach do różnych środowisk przyrodniczych i społecznych

 

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom.

 

Historia

Przedszkole Publiczne nr 10 Sto Pociech w Głogowie działa od 1978 roku. Przedszkole znajduje się w piętrowym budynku, położonym w centrum miasta na Osiedlu Chrobry. Od miesiąca września nasze przedszkole rozpoczęło funkcjonowanie z nową elewacją o  nowoczesnej kolorystyce. Przedszkole posiada 5 sal zabaw, salkę telewizyjną, gabinet logopedyczny, kuchnię, w której są przygotowywane posiłki dla dzieci, pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Na terenie placówki znajduje się również kolorowy plac zabaw, który był efektem Projektu Obywatelskiego z trawiastą nawierzchnią i bogatym drzewostanem.
       Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim wychowankom. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale także do radzenia sobie z porażkami. Dajemy dzieciom możliwość samorealizacji, kreatywnego myślenia, twórczego działania, pracy z innymi dziećmi i dorosłymi oraz uczestniczenia w ciekawych, różnorodnych zajęciach.

          Nasz program pracy wychowawczo - dydaktycznej realizujemy we współpracy z Rodzicami. To sprawia, że oddziaływania przedszkola i domu są skoordynowane, a Rodzice są naszymi wspaniałymi sprzymierzeńcami i zyskują miano Przyjaciół naszego przedszkola.

https://glogow.formico.pl/formico-parents/main.action

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Przedszkole Publiczne nr 10 w Głogowie
Data utworzenia:2018-10-17
Data publikacji:2018-10-17
Osoba sporządzająca dokument:Danuta Kubiak
Osoba wprowadzająca dokument:Danuta Kubiak
Liczba odwiedzin:511